Festiwal 2014

4 - 6 lipca 2014

Aktualności

Laureaci nagrodzeni


Refleksyjnie, modlitewnie, radośnie i na koniec kabaretowo – tak miało być. I to wszystko się udało. Za nami już 26. edycja Cantate Deo. Wspólne śpiewanie po raz kolejny połączyło tysiące ludzi nie tylko ze Śląska, ale także z odległych zakątków kraju. 

Konkurs zakończony - w niedziele rozstrzygnięcie

To był dzień wspaniałych konkursowych występów. Niektórych wykonawców gościliśmy po raz pierwszy, a inni już doskonale znali naszą scenę. Cztery zespoły i sześciu solistów walczyło o uznanie w oczach jury. W niedzielę poznamy laureatów 26. edycji Cantate Deo. 

Program Cantate Deo 2013

Zapraszamy serdecznie na już 26. edycję Ogólnopolskiego Festiwal Piosenki Religijnej Cantate Deo. Spotykamy się w Gliwicach Sośnicy w parafii św. Jacka. W piątek rozpoczniemy wspólną modlitwą w kościele, a sceną dla koncertowej części festiwalu będzie pobliska muszla koncertowa (ul. Przedwiośnie)

Program festiwalu:

5 lipca, piątek - ROZPOCZĘCIE
18.00 Msza św. i wspólne śpiewanie z Zespołem Festiwalowym.

6 lipca, sobota - DZIEŃ KONKURSOWY
8.00 - 13.00 Próba dla solistów i zespołów (zgodnie z planem)
14.00 Konkurs piosenki
20.00 KONCERT ZESPOŁU AZM

7 lipca, niedziela - FINAŁ
16.00 Ogłoszenie wyników
17.00 Koncert laureatów
19.00 Msza św.
20.00 KONCERT KABARETU RAK

Konferansjerski duet

Barbara Lubos-Święs i Paweł Jurek poprowadzą tegoroczny festiwal. Będzie to ich druga wspólna praca podczas Cantate Deo. Razem poprowadzili także ubiegłoroczne koncerty. 

Jury festiwalu

Wspaniali muzycy po raz kolejny oceniać będą występy konkursowe wykonawców. Jury tegorocznego festiwalu to uznane autorytety nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. Pracom jury przewodniczył będzie Piotr Baron. 

8 solistów i 5 zespołów wystąpi w konkursie Cantate Deo

Jurorzy zdecydowali kogo zobaczymy w występie na żywo podczas konkursu piosenki religijnej. Na festiwalowej scenie zaprezentuje się 8 solistów i 5 zespołów. 

Wykonawców wyłoniono spośród 33 zgłoszeń, które dotarły w wymaganym czasie do organizatorów. Chęć występu na gliwickim festiwalu zgłaszali muzycy z całej Polski, a jedna aplikacja dotarła nawet z Białorusi. - Dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowali się naszym festiwalem i wysłali swoje zgłoszenia. Wysoki poziom wokalno-instrumentalny sprawił, że jurorzy mieli trudność w wyborze tych, którzy zakwalifikują się do następnego etapu – przyznał dyrektor Cantate Deo ks. Piotr Sikora. 

Jury obradowało w składzie: Piotr Baron, Krystyna Krzyżanowska–Łoboda, Jolanta Sznajder, ks. Franciszek Koenig.

Do II etapu konkursu – występu „na żywo”, w dniu 6 lipca 2013 r. (sobota) w muszli koncertowej przy parafii św. Jacka w Gliwicach Sośnicy, zostali zakwalifikowani:

Jan Paweł II a Cantate Deo

Patroni honorowi

Sponsorzy

Patroni medialni

Przyjaciele

© CANTATE DEO
Festiwal Piosenki Religijnej i Muzyki Chrześcijańskiej
e-mail: festiwal@cantate.pl, tel: 32 721 89 28, 601 515 552
Strona główna | Dla prasy | Serwis fotograficzny | Ankieta | Teksty piosenek | Mapa strony | Kontakt wykonanie: e-parafia.net