Festiwal 2014

4 - 6 lipca 2014

Aktualności

Festiwalowe jury

Występy wykonawców w konkursie piosenki religijnej oceniać będzie profesjonalne jury. Jurorzy są doskonale znani uczestnikom Cantate Deo - to wybitni i cenieni muzycy. Pracom jury w tym roku przewodniczyć będzie prof. Krystyna Krzyżanowska-Łoboda. 

JURY XXVII Festiwalu „Cantate Deo”

prof. Krystyna Krzyżanowska–Łoboda – PRZEWODNICZĄCA JURY

muzyk i dyrygent, pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Chóralistyki na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, dyrygent oraz organizator festiwali i przeglądów muzyki chóralnej; współzałożyciel, dyrygent i kierownik Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach; kierownik chóru Gliwickiego Teatru Muzycznego, dyrektor artystyczny Gliwicko-Zabrskiego Oddziału Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr, a także dyrygent chóru katedry gliwickiej.

Jolanta Sznajder

muzyk i dyrygent, dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im Fryderyka Chopina w Bytomiu i dyrygent szkolnego chóru kameralnego; od wielu lat zaangażowana w dzieło muzyki liturgicznej przez współpracę z Ośrodkiem Liturgicznym Ruchu „Światło-Życie” i organizację warsztatów chorałowych.

Ks. Wiesław Hudek

kapłan i poeta, teolog liturgista i muzykolog, wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Akademii Muzycznej w Katowicach, przewodniczący Komisji Muzyki Sakralnej Archidiecezji Katowickiej, organizator życia muzycznego, współtwórca żorskiego festiwalu „Fide et amore”, autor zbiorów poetyckich, w tym także autor tekstu kompozycji festiwalowej pt. „Śpiew serdeczny”.

Jerzy Sojka

Muzyk – flecista, solista orkiestry Filharmonii Śląskiej w Katowicach; w latach 70-tych i 80-tych był flecistą i wokalistą zespołu oraz festiwalu „Cantate Deo” u boku śp. Norberta Blachy; wiele wspólnych koncertów zespołu prowadził łącząc muzykę i słowo ze świadectwem wiary; wspomagał Norberta Blachę w organizacji Warsztatów Gospel w Rybniku.

Piotr Baron

muzyk i dyrygent zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych; wykładowca i zastępca dyrektora Instytutu Jazzu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie; wykładowca w Hochschule Lausitz w Cottbus w Niemczech; organizator życia muzycznego na Śląsku, a także muzyk kościelny.

ks. Franciszek Koenig – SEKRETARZ JURY

muzykolog; referent ds. muzyki kościelnej kurii diecezjalnej w Gliwicach i duszpasterz muzyków kościelnych; adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego w Opolu.

Jan Paweł II a Cantate Deo

Patroni honorowi

Sponsorzy

Patroni medialni

Przyjaciele

© CANTATE DEO
Festiwal Piosenki Religijnej i Muzyki Chrześcijańskiej
e-mail: festiwal@cantate.pl, tel: 32 721 89 28, 601 515 552
Strona główna | Dla prasy | Serwis fotograficzny | Ankieta | Teksty piosenek | Mapa strony | Kontakt wykonanie: e-parafia.net