Festiwal 2014

4 - 6 lipca 2014

Aktualności

Pod żołnierską batutą i z… oświadczynami

Muzyka religijna, poezja śpiewana, duża dawka rocka, marsze i pieśni żołnierskie. Bardzo bogaty był muzyczny repertuar festiwalu Cantate Deo 2014. W sumie kilka tysięcy osób oklaskiwało zarówno uczestników konkursu piosenki religijnej jak i występujące gościnnie: zespół Wanda&Banda oraz Orkiestrę Wojskową z Bytomia.

W ostatnim dniu Cantate Deo poznaliśmy jego laureatów. Zwycięzcą festiwalu został zespół Sursum Corda z Wolbromia. Dwa równorzędne drugie miejsca jury przyznało: zespołowi Józefowe Kwiatki z Kielc oraz Sylwii Lipce z Knurowa. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Roch z Pilicy, Magdalena Stefanowska z Wrocławia oraz za aranżację zespół Oktawa Antoniego z Gliwic. Nagrodę publiczności zdobyły Józefowe Kwiatki.

Zwieńczeniem Cantate Deo 2014 był koncert Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Żołnierze zagrali pieśni żołnierskie, melodie filmowe, a także współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Podczas koncertu jeden z żołnierzy… oświadczył się swojej wybrance, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Tradycyjna Modlitwa o Pokój, która kończy każdy festiwalowy dzień została wykonana w niedzielę wspólnie przez Zespół Festiwalowy oraz żołnierską orkiestrę. Połączonymi zespołami dyrygował chorąży Paweł Szczot.

W sobotę gościem dnia była rockowa grupa Wanda&Banda. Na scenie muszli koncertowej w Gliwicach Sośnicy pojawiły się tak znane utwory jak: Hi-Fi, czy Nie będę Julią. 

Piątek zgodnie z kilkuletnią tradycją był czasem rozśpiewania wraz z Zespołem Festiwalowym oraz modlitwy w intencji zmarłego wieloletniego jurora Cantate Deo Norberta Blachy.

Festiwal odbywał się w tym roku po raz 27. Była to równocześnie 10. edycja, którą zorganizowano w Sośnicy. 

Jan Paweł II a Cantate Deo

Patroni honorowi

Sponsorzy

Patroni medialni

Przyjaciele

© CANTATE DEO
Festiwal Piosenki Religijnej i Muzyki Chrześcijańskiej
e-mail: festiwal@cantate.pl, tel: 32 721 89 28, 601 515 552
Strona główna | Dla prasy | Serwis fotograficzny | Ankieta | Teksty piosenek | Mapa strony | Kontakt wykonanie: e-parafia.net